مجله اینترنتی شازیلا – دنیاتو تغییر بده

خرابی‌های شایع توالت خانگی و راه‌های رهایی از آن

راه‌های رهایی از مشکلات توالت فرنگی

امروز در مجله اینترنتی شازیلا به شما آموزش عیب یابی و چگونگی تعمیر توالت فرنگی را آموزش میدهیم.

مخزن آب  توالت محلی است که در آن  عمده مشکلات اتفاق می‌افتد. منظور از مخزن توالت مکانی است که حاوی آب موردنیاز برای سیفون توالت و همچنین  پنهان کردن نازیبایی‌های لوله‌کشی و تجهیزات آن به‌منظور پر و خالی کردن مخزن آن است. محتویات درون مخزن ممکن است در انواع مختلفی باشد که هرکدام نیاز به تعمیر خاصی  دارند.قبل از اینکه شما بتوانید تعمیرات خود را آغاز کنید، مهم است که درک اولیه‌ای از نحوه عملکرد مخزن  توالت فرنگی داشته باشید.

بررسی مخزن آب:

هنگامی‌که درپوش هر نوع مخزن توالت را بردارید  اغلب اجزای بسیار متنوعی در داخل آن پیدا خواهید کرد. چرااینگونه است؟ خوب، فن‌آوری‌های جدید و مواد بکار رفته  در چند دهه گذشته تکامل‌یافته‌اند، اما درنهایت، تنها دو جزء اصلی با چندین تغییر وجود دارد.دو جزء اصلی عبارت‌اند از:

شیر پرکن (عکس پایین)

شیر تخلیه کننده (عکس پایین)

این دو جزء در همه مخزن‌های توالت فرنگی وجود دارند که اولی وظیفه پر کردن مخزن توسط آب و دومی که همانند دروازه‌ای عمل کرده و وظیفه رهاسازی آب  و تخلیه مخزن را دارد.

شیر پرکننده آب  انواع مختلفی در بازار دارد که در عملکرد یک نقش را ایفا می‌کنند و آن پر کردن مخزن آب است و در انواع شناور آسانسوری و شناور توپی موجود می‌باشند.

این قطعه عملکرد پیچیده‌ای ندارد و تنها یک قسمت جهت تنظیم بالا آمدن سطح آب در آن وجود دارد که ما تعیین می‌کنیم آب تا چه سطحی از مخزن باید پر شود.

و اما شیر تخلیه وظیفه رهاسازی آب به درون کاسه و همچنین قطع جریان آب به کاسه جهت پر شدن مجدد مخزن  را دارد که به کف مخزن پیچ می‌شود. این شیر از صفحات لاستیکی یا بالارونده برای رهاسازی یا قطع خروجی آب استفاده می‌کنند و با یک اهرم  که توسط زنجیری فلزی یا پلاستیکی کشیده میشود این مسیر خروج آب فعال می‌شود و هنگامی‌که شما اهرم سیفون را می‌کشید (یا دکمه آن را فشار میدهید) درواقع  دریچه‌ی خروج آب را باز می‌کنید.

آیا توالت شما مدام در حال نشت آب به فاضلاب است؟

صدای ممتد خروج آب از توالت فرنگی شمارا آزار می‌دهد؟ البته فقط صدای آن باعث ناراحتی نیست بلکه اسراف در آب و سنگین شدن قبض پرداختی آب‌بها نیز امری نگران‌کننده است. با تعمیر به‌موقع در این امر مهم صرفه‌جویی کرده و عملکرد توالت خود را بالا ببرید. این مشکل مربوط به قطعه‌ای به نام فلاپر در سیستم تخلیه توالت فرنگی شما می‌باشد که مانند دریچه‌ای مابین بالا (رهاسازی آب)و نشیمنگاه (بستن مسیر آب به کاسه) خود درحرکت است. هنگامی‌که سختی آب یا جسم خارجی یا جابجایی  بین نشیمنگاه و فلاپر اتفاق بیفتد باعث نشت دائم آب خواهد شد همیشه از اتصال درست زنجیر مابین اهرم و فلاپر مطمئن شوید و ببینید فلاپر به‌درستی مسیر آب را می‌بندد.

آیا دکمه اهرم سیفون شما شل شده است؟

گاهی اوقات دکمه اهرم توالت شما از اجزاء درون مخزن جدا می‌شود البته رفع این مشکل به‌راحتی انجام می‌شود. همان‌طور که در قبل گفتیم این اهرم به‌وسیله‌ی یک زنجیر به دریچه خروج آب متصل است شما بااتصال مجدد این زنجیر مشکل خود را حل کرده‌اید و اما گاهی اوقات خود این اهرم به‌واسطه مهره‌ای که در پشت آن درون مخزن است شل می‌شود که آن راکمی با دست سفت کنید و از چرخش اهرم رهایی یابید.

مشکل آب‌بروی زمین و محوطه اطراف توالت

درحالی‌که در ماه‌های تابستان دیدن کمی آب شبنم مانند، اطراف توالت طبیعی است اما وجود همیشگی آب در اطراف پایه توالت نشان از مشکلی واقعی است،زیرا به‌احتمال‌زیاد این آب آلوده است  بنابراین برای جلوگیری از این وضع ، بهتر است از استفاده مجدد از توالت خودداری کنید، در این صورت شما باید توالت خود را از کف جدا کنید تا از وضعیت اتصال صحیح  آن به فاضلاب اطمینان حاصل کنید.

دچار گرفتگی توالت شدید؟

یک توالت مسدود شده احتمالاً یکی از رایج‌ترین مشکلات بهداشتی شما است. دانستن چگونگی برخورد با گرفتگی، و رفع آن مستلزم مهارت لازم است که درنهایت نیاز به یادگیری دارد.

استفاده از تلمبه دستی لاستیکی  با دسته چوبی یا انعطاف‌پذیر امری است که به شما کمک می‌کند این مشکل را برطرف کنید .