مجله اینترنتی شازیلا

فورد موستانگ اروپا: پیشرانه ۸ سیلندر، تکنولوژی بیشتر

زمان عرضه نسخه به‌روزتر فورد موستانگ در اروپا فرار رسیده و هم‌اکنون می‌توانیم مشخصات این خودرو برای بازار قاره همیشه‌سبز را بدانیم.

موستانگ ۲۰۱۸ بازار اروپا قول داده سواری تیزتر، تکنولوژی بیشتر و آپشن های شخصی‌سازی بیشتری را نسبت به هر زمان دیگری ارائه کند.

فورد به عرضه موستانگ جدید در هر دو فرم بدنه فست بک و کانورتیبل ادامه خواهد داد. تغییرات طراحی مدل فیس لیفت شده همانند موستانگ بازار آمریکا بوده و از جمله آن‌ها می‌توان به نمای جلوی جدید و عناصر آئرودینامیکی بهبود یافته اشاره کرد.

مدل‌های ۸ سیلندر نیز دارای نسخه ارتقا یافته ۵ لیتری هستند که هم‌اکنون قدرت ۴۴۳ اسب بخاری و گشتاور ۵۲۹ نیوتون متری تولید می‌کند. این پیشرانه به یک گیربکس ۶ سرعته دستی متصل شده و تکنولوژی هماهنگی دور پیشرانه باعث می‌شود معکوس‌های نرم‌تر و سریع‌تری داشته باشد.

البته موضوع برجسته واقعی درباره موستانگ ۲۰۱۸ اضافه شدن گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک است. ترکیب پیشرانه ۸ سیلندر و این گیربکس باعث می‌شود موستانگ در ۴٫۳ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

شاسی خودرو دارای سیستم تعلیق قابل تنظیم مگنا راید جدید است که از طریق حالت‌های رانندگی متفاوت می‌توان آن را بکار گرفت. فورد همچنین سیستم اگزوز پرفورمنس جدیدی را عرضه می‌کند که به راننده اجازه می‌دهد استارت بی‌صدایی را به منظور عدم اذیت همسایه‌ها داشته باشد.

استیون آرمسترانگ، معاون رئیس فورد در آفریقا و خاورمیانه گفته است:

علاقه اروپا به موستانگ بیش از آنچه فکر می‌کردیم ثابت شده و بیش از ۳۳ هزار دستگاه از این خودرو قبلاً در خیابان‌های این قاره تردد کرده‌اند. خودروهای معدودی هستند که می‌توانند چنین ترکیبی از تاریخچه غنی، طراحی زیبا و پرفورمنس را برای افراد زیادی ارائه کنند. فورد موستانگ جدید بهترین پکیج تاریخ خود را عرضه کرده است.

کابین این خودرو نیز با استفاده از متریال نرم جدید برای احساس اشرافیت بیشتر و همچنین پشت آمپرهای ۱۲ اینچی تمام دیجیتالی ارتقا یافته است. برای اولین بار، فورد موستانگ با کروز کنترل تطبیقی و سیستم‌های هشدار فاصله در دسترس خواهد بود. سیستم اطلاعات سرگرمی SYNC 3 با صفحه‌نمایش ۸ اینچی و ارتباطات اپل کارپلی و اندروید اتو نیز در این خودرو حاضر خواهند بود.

مدل‌های اکوبوست این خودرو از پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتری توربو استفاده می‌کنند. مدل پایه اکوبوست قدرت ۲۸۶ اسب بخاری و گشتاور ۴۴۰ نیوتون متری داشته و به‌صورت استاندارد از گیربکس ۶ سرعته دستی بهره برده اما به‌صورت سفارشی می‌توان گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک را خریداری کرد.

فورد همچنین موستانگ بولیت را به عنوان مدل سفارشی بازار اروپا عرضه خواهد کرد. این خودرو به پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری با قدرت بیشتر ۴۵۷ اسبی مجهز بوده و البته تنها با رنگ‌های مشکی یا سبز تیره می‌توان آن را خرید.