مجله اینترنتی شازیلا – دنیاتو تغییر بده

هوندا اودیسه ۲۰۱۸ خودروی خانواده های پر جمعیت

نقد و بررسی: ۲۰۱۸   Honda Odyssey

واقعیت: اودیسه ۲۰۱۸ توانا و دلسوز خانواده است. عموماً در هر سفری راحت و مناسب است، خودرویی که با جاده تطبیق‌پذیر می‌شود، همراه با یک سیستم چندرسانه‌ای جدید بصری و دیگر امکانات رفاهی.

در مقابل رقیبان: خودرو هوندا اودیسه در مقابل دیگر خودروسازان و محصولات در این کلاس مانند  Kia Sedona، Chrysler Pacifica طراحی درونی و ظاهر بیرونی زیباتری دارد.

مینی ون‌ها وسیله نقلیه نهایی خانواده هستند که به‌صورت مناسب ساخته‌شده‌اند تا بیشترین نیاز خانواده و کودک آن‌ها  را برآورده کنند، اما تا این لحظه هوندا مینی ون نهایی نداشته است. در بازطراحی ۲۰۱۸ هوندا اودیسه جدید از بدنه‌ای شکیل‌تر بهره برده  و ظاهر خشک قدیمی آن به‌روزرسانی شده و درون خودرو نیز سیستم چندرسانه‌ای بهبودیافته‌ای نصب‌شده است.

در اودیسه جدید برخلاف خودرو  پیشین که رانندگی برای شما یک وظیفه خسته‌کننده همراه با صدای بلند موتور ، خودرویی  آهسته و قایق مانند بود تغییریافته. مدل ۲۰۱۸ ساکت‌تر است و بیشتر شبیه به یک ون بروز شده است، بنابراین شما دیگر مانند کاپیتان دریایی پشت مدل قدیمی این خودرو نخواهید بود. در ادامه با شازیلا همراه باشید تا از توان موتور این ون قدرتمند بگوییم.

درحالی‌که سواری و کنترل ادیسه هنوز در مقایسه با کرایسلر Pacifica در سطح پایین‌تری قرار دارد ولی، این خودرو در سال ۲۰۱۷ بهبودیافته است و نهایتاً در مدل ۲۰۱۸ لرزش کمتر و چسبندگی بیشتری در پیچ‌ها به جاده به وجود آمده است. در سیستم تعلیق احساس کنترل بیشتری نسبت به نسل قبلی وجود دارد. همچنین فرمان پذیری  بیشتری احساس می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ موتور ۳٫۵ لیتری شش سیلندر با اسب بخاری بیشتر (۲۸۰ HP) دوباره به میدان بازگشته.

در مدل پایه‌یک گیربکس ۹ سرعتِ خودکار  و درتریم بالاتر آن‌یک گیربکس ۱۰ سرعتِ خودکار وجود دارد که ما مدل ده سرعتِ الایت را مورد آزمون قراردادیم. این گیربکس برخلاف تعویض‌های مکرر عجیب در سرعت‌های پایین سریع و نرم بود. امکان حالت اقتصادی نیز وجود دارد که ما از استفاده آن پرهیز کردیم(به دلیل کند شدن پاسخ‌دهی شتاب موتور برای ذخیره سوخت که خودرو را به‌کندی حلزون می‌کرد).  وزن خودرو همانند دیگر ون‌ها چیزی حدود ۱۹۵۰ کیلوگرم بود.

میزان مصرف سوخت تقریبی در اودیسه ۲۰۱۸ در شهر ۸ لیتر در بزرگراه ۱۱٫۹ لیتر و ۹٫۳ به‌صورت ترکیبی بود.

اودیسه  یک ون با ابزارهای فراوان که خستگی سفر را با آن احساس نمی‌کنید

در اودیسه جدید امسال دو آپشن CabinWatch و CabinTalk، دو سیستم اختیاری طراحی‌شده برای نظارت و ارتباط بین مسافران وجود دارد. در نگاه اول سیستم کنترل اتاق یا CabinWatch به نظر ما چیزی بدردنخور آمد. این سیستم از یک دوربین استفاده می‌کند و به سرنشینان جلویی امکان مشاهده سرنشینان عقبی چه در روز چه در شب را بروی یک صفحه‌نمایش می‌دهد. در آغاز مورداستفاده این دوربین کنترل کودکان و سرنشینان عقبی قدری عجیب به نظر می‌رسد تا مفید! اما در طول سفر به آن عادت کردیم و از آن زیاد استفاده کردیم.

صفحه‌نمایش بزرگ لمسی نیز بسیار عالی و جالب‌تر از مدل پیشین آن در اودیسه بود. در این سیستم چندرسانه‌ای جدید امکان اتصال گوشی‌های اپل و اندروید نیز وجود دارد. این سیستم در همه اودیسه‌ها وجود دارد که البته در مدل پایه این نمایشگر ۵ اینچی است.

فنّاوری‌ها و تجهیزات مناسب خانواده زیادی در اودیسه وجود دارند که باعث می‌شوند این خودرو یک مینی ون عالی باشد. صندلی لغزشی جدید این خودرو باعث می‌شود صندلی‌های ردیف دوم بجای روش‌های مرسوم از یک سمت به سمت دیگر بلغزند. شما همچنین می‌توانید صندلی را به سمت وسط خودرو جابجا کنید تا دسترسی آسان به‌ردیف سوم مهیا شود. یک برنامه موبایلی نیز به سرنشینان اجازه می‌دهد تا سیستم صوتی، سیستم اطلاعات سرگرمی و سیستم تهویه مطبوع عقب را تنظیم کنند.

درون اودیسه می‌توان به‌راحتی پنج صندلی کودک جای داد! و نصب صندلی‌ها نیز به‌آسانی امکان‌پذیر است.

ایمنی

در این نوشتار، اودیسه ۲۰۱۸ تاکنون توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراه یا اداره ایمنی ترافیک بزرگراه مورد آزمایش قرار نگرفته است.

دوربین پشتیبان چند زاویه‌ای در میان تمامی‌تریم ها به‌صورت استاندارد موجود است. بسته ایمنی پیشرفته Honda Sensing در تمامی موارد به‌جز اودیسه پایه استاندارد موجود است که شامل هشدار برخورد با جلو با ترمز خودکار اضطراری، هشدار و پیشگیری از خروج خط و کروز کنترل انطباقی است. هشدار برخورد از عقب با نظارت نقاط کور در خارج از دسترس.

قیمت

Honda Odyssey 2018 در حال حاضر باقیمت پایه ۳۱۰۰۰ دلار شروع می‌شود.