مجله اینترنتی شازیلا – دنیاتو تغییر بده

یک شهروند کانادایی احتمالا به اتهام هک حساب های کاربری یاهو به زندان می رود

یک شهروند کانادایی احتمالا به اتهام هک حساب های کاربری یاهو به زندان می رود

یک تبعه کانادایی که در رابطه با نفوذ هکرهای روس به ایمیل های یاهو در سال ۲۰۱۴ متهم شده بود احتمالا روز سه شنبه در سانفرانسیسکو به حبس محکوم خواهد شد.

بر اساس جدل زمانی ارائه شده توسط دادگاه فدرال  آمریکا، «کریم باراتف» که از حق خود برای جلوگیری از استرداد به آمریکا چشم پوشی کرده بود، در رابطه با هک ۸۰ میلیون حساب کاربری از جمله اکانت های گوگل مجرم شناخته خواهد شد.

گفتنی است باراتف ۲۲ ساله که متولد قزاقستان است اسفندماه سال گذشته بر اساس درخواست وزارت دادگستری آمریکا در کانادا بازداشت شده بود. این وزارتخانه علاوه بر باراتف دو افسر سرویس امینتی فدرال روسیه (FSB) را نیز به دست داشتن در هک ۵۰۰ میلیون حساب کاربری متهم کرده بود.

یک تبعه کانادایی که در رابطه با نفوذ هکرهای روس به ایمیل های یاهو در سال 2014 متهم شده بود احتمالا روز سه شنبه در سانفرانسیسکو به حبس محکوم خواهد شد. بر اساس جدل زمانی ارائه شده توسط دادگاه فدرال آمریکا، «کریم باراتف» که از حق خود برای جلوگیری از استرداد به آمریکا چشم پوشی کرده بود، در رابطه با هک 80 میلیون حساب کاربری از جمله اکانت های گوگل مجرم شناخته خواهد شد. گفتنی است باراتف 22 ساله که متولد قزاقستان است اسفندماه سال گذشته بر اساس درخواست وزارت دادگستری آمریکا در کانادا بازداشت شده بود. این وزارتخانه علاوه بر باراتف دو افسر سرویس امینتی فدرال روسیه (FSB) را نیز به دست داشتن در هک 50یک شهروند کانادایی احتمالا به اتهام هک حساب های کاربری یاهو به زندان می رود0 میلیون حساب کاربری متهم کرده بود. کریم باراتف اتهام این دو افسر که «ایگور ساشچین» و «دمیتری داکوچائف» نام دارند، اجیر کردن و هدایت هکرهای دیگر برای نفوذ به یاهو و همکاری با یکی از مجرمین سایبری به نام «الکسی بلان» است که تحت تعقیب دفتر بازرسی فدرال آمریکا قرار دارد. گفتنی است باراتف تنها کسی است که تاکنون در این رابطه دستگیر شده و چند ماه قبل در زمینه های توطئه برای ارتکاب به کلاهبرداری کامپیوتری، سرقت هویت و کلاهبرداری از طریق اطلاعات حساب های الکترونیکی بی گناه شناخته شده بود. سرقت اطلاعات ۵۷ میلیون کاربر اوبر و پرداخت باج ۱۰۰ هزار دلاری کمپانی به هکرها [بروزرسانی] منبع: business insider
 

کریم باراتف

اتهام این دو افسر که «ایگور ساشچین» و «دمیتری داکوچائف» نام دارند، اجیر کردن و هدایت هکرهای دیگر برای نفوذ به یاهو و همکاری با یکی از مجرمین سایبری به نام «الکسی بلان» است که تحت تعقیب دفتر بازرسی فدرال آمریکا قرار دارد.

گفتنی است باراتف تنها کسی است که تاکنون در این رابطه دستگیر شده و چند ماه قبل در زمینه های توطئه برای ارتکاب به کلاهبرداری کامپیوتری، سرقت هویت و کلاهبرداری از طریق اطلاعات حساب های الکترونیکی بی گناه شناخته شده بود.

 منبع: